Zene szakkör

Az együtt éneklés örömét ismerik meg a gyerekek. Dalaink igazodnak az év aktuális ünnepeihez, melyeken a tanultakat elő is adjuk.

Ezek a dalok – magyar népdalok, más népek dalai, ifjusági énekek.

A fejlesztés része, nem csak a tiszta éneklés, hanem a különböző ritmusok megismerése. Ezeket tapsolva, kopogtatva, dobbantással kombinálva gyakoroljuk, mely fejleszti a figyelmet és a mozgáskoordinációt.

A magánéletükre is kihat a zene szeretete, az igényesebb szabadidőtöltés felé irányítja figyelmüket.

Azok a gyerekek kiknek hallása nem olyan jó, észrevehetően fejlődnek, mivel jókedvű a szakkör légköre, nem megy el a kedvük, nem éri kritika a hamiskás vagy a mélyebb hangjuk miatt.

Az énekkar szereplései egyben hozzászoktatja őket, hogy kiálljanak emberek elé, vállalják fel magukat. Ennek eredményeképp kommunikatívabbak, örömmel vállalnak más szerepléseket is.

-->

Befogadó iskolánk velejárója, hogy szemléletünk nyitott. Ugyanakkor alapvető és t